چاپ        ارسال به دوست

در اثر اشتباه، قبلاً با کسی رابطه ی دوستانه داشتم ولی اکنون پشیمان شده و رابطه ام را با او قطع کرده ام. اما او به طور مکرر با من تماس می گیرد و مرا تهدید می کند که آبرویت را خواهم برد. به نظر شما چه کار کنم؟

در اثر اشتباه، قبلاً با کسی رابطه ی دوستانه داشتم ولی اکنون پشیمان شده و رابطه ام را با او قطع کرده ام. اما او به طور مکرر با من تماس می گیرد و مرا تهدید می کند که آبرویت را خواهم برد. به نظر شما چه کار کنم؟

 

در اثر اشتباه، قبلاً با کسی رابطه ی دوستانه داشتم ولی اکنون پشیمان شده و رابطه ام را با او قطع کرده ام. اما او به طور مکرر با من تماس می گیرد و مرا تهدید می کند که آبرویت را خواهم برد. به نظر شما چه کار کنم؟


پاسخ: چقدر با شنیدن این خبر، خوش حال شدیم! اجازه دهید به پاس این خبر خوش ما نیز با ابیاتی شما را مهمان کنیم:

تو بگشا گوش دل پروردگارت با تو میگوید
تو را در بیکران دنیای تنهایان رهایت من نخواهم کرد
رها کن غیر من را آشتی کن با خدای خود
تو غیر از من چه می جویی؟
تو با هر کس به غیر از من چه می گویی؟
تو راه بندگی طی کن عزیز من، خدایی خوب می دانم

شاید این شعر در جواب سوالتان گویا و کافی باشد، اما برای اطمینان خاطر شما، مطالبی را عرض می کنیم.

چه خوب بود دلیل این کار زیبا را نیز برای ما می گفتید. شاید یک لحظه تفکر یا یک همنشینی نجات بخش با فردی که دَم مسیحایی داشته و یا شرکت در مجلسی نورانی و بیداری بخش و چیزی در همین مایه ها باعث شده که از دور برگردان زندگی یعنی توبه استفاده کنید. در هر حال هر چه بوده خیر و برکت بوده است.

اکنون که راه خود را پیدا کرده اید و تصمیم تان را گرفته اید، مطمئناً خدا هم از شما حمایت می کند و اجازه نخواهد داد که کسی به آبروی شما ضربه ای بزند.

تعارف بی تعارف
شاید پیش خود فکر کنید که ما میخواهیم شما را دلداری بدهیم. اما باید عرض کنیم که این گونه نیست. لابد قبول دارید که خدا با کسی تعارف و از این حرف ها ندارد. حالا که قبول دارید، پس بی زحمت قرآن را باز کنید و آیه 38 از سوره ی مبارکه ی حج را با دقت ملاحظه کنید. خدای مهربان می فرماید:

إِنَّ اللَّهَ یُدَافِعُ عَنِ الَّذِینَ آمَنُوا إِنَّ اللَّهَ لا یُحِبُّ کُلَّ خَوَّانٍ کَفُورٍ ﴿۳۸﴾
قطعا خداوند از کسانی که ایمان آورده اند دفاع می کند، زیرا خدا هیچ خیانتکار ناسپاسی را دوست ندارد.

یعنی اگر کسی راه درستی، پاکی و ایمان را برگزید، اولین و قَدَر ترین حامی او خداست. خلاص!

حالا دیدید ...
قبل از آنکه راهکار های لازم و توصیه های مهم خود را خدمت شما ارائه نماییم، باید این نکته را گوشزد کنیم که شمایی که از آغوش شیطان و گناه، به آغوش گرم و مهربان و بنده نواز خداوند پناه آورده اید، دیگر ناراحتی برای چه؟ شما که به خداوند قادر متعال، تکیه و توکل کرده اید، ترس و اضطراب برای چه؟ مگر به قدرت خدا اعتقاد ندارید. البته که دارید، پس نگران چه هستید؟

در مورد فرد مورد نظر هم باید بدانید که هیچ کاری نخواهد کرد، چرا؟
چون: اولاً: همان طور که در بالا گفتیم، خدا بنده های خوب خودش (مانند شما، بله شما؛ باور کنید حقیقت همین است.) را خیلی دوست دارد و نمی گذارد که کسی آبروی آنها را ببرد.
ثانیاً: این فرد به خاطر آبروی خودش و خطر ها و عواقبی که برای خودش دارد، هرگز چنین کاری نخواهد کرد. پای خودش هم گیر است. این تهدیدی هم که کرده به خاطر شدت ناراحتی و افسوس از دست دادن شما و موفق نشدن به گناهی است که به دنبالش بوده است.
ثالثاً: زمانی که شما را تهدید می کند، حرفی نزنید که باعث لجاجت و عصبانیتش بشود و اگر با این حال باز هم قصد مزاحمت داشت (که البته بعید است) او را به خاطر مزاحمت هایش تهدید کنید.
رابعاً: اگر احساس کردید که انگار، جدّی جدّی دست بردار نیست و قصد اذیت کردن دارد، از آنجایی که خانواده هر نوجوان، بهترین پناهگار و یاور برای او محسوب می شود، جریان را صادقانه با پدر یا مادر یا یکی دیگر از اعضای خانواده خود در میان بگذارید تا با کمک آنها شرّ مزاحم از سرِتان کوتاه شود.

بنابراین به نظر ما جای هیچ گونه نگرانی و ناراحتی و غم و غصه ای از این بابت نیست. بلکه شما باید به این فکر کنید که با پذیرفته شدن توبه ی شما نزد خداوند، مانند کودکی که تازه متولد شده، پاک شده اید. پس باید زندگی نو و جدیدی را شروع کنید و کاخ سعادت خود را خوب بسازید.

اما چند توصیه: چون به تازگی از اشتباهات گذشته فاصله گرفته و وارد فصل جدیدی از زندگی خود شده اید، ممکن است تحریک و تهدیدهای آن فرد و وسوسه های درونی خودتان، خدای ناکرده مجدداً شما را بلغزاند. توصیه می کنیم اگر امکان ازدواج برایتان فراهم است، هرچه سریعتر اقدام کنید و عواطف و علایق خود را در جهت صحیح هزینه کنید. غیر این صورت، به این نکات بیشتر توجه کنید:

1. تنهایی ممنوع!
سعی کنید از قرار گرفتن در تنهایی دوری کنید. مگر در مواقع ضروری. حالا، اگر زمانی مجبور به تنهایی بودید و در آن لحظه متوجه شدید ذهنتان ناخودآگاه بهیاد این موضوع مشغول شده است، به خود چنین تلقین کنید و بگویید: بس است.
بلند شوید و چند قدمی راه بروید. به این ترتیب تغییر حالت به وجود آمده، فضای ذهنی تان را تغییر خواهد داد.

2. باور کنید حالتان بهتر می شود
اگر از فعالیت های مثبت و تقویت کننده ولذت بخشی مانند ورزش و فعالیت های بدنی و فرهنگی بیشتر بهره ببرید، حال بهتری خواهید داشت.

3. تلفن را خسته کنید!
به هر حال، او مدتی سعی خواهد کرد با تماس های مکرر، مقاومت شما را در هم بشکند. به هیچ وجه نباید جواب تماس های تلفنی او را بدید. پس با جواب ندادن، اجازه دهید که تلفن از دستش خسته شود و این خستگی به او هم منتقل شود.

4. دوستانی جدید انتخاب کنید
البته باید حداقل دو ویژگی داشته باشند: اول اینکه، همجنس شما باشند. دوم اینکه، مثل خود شما مومن و متعهد باشند.

5. دست به آسمان
باز هم این توصیه را یادآوری می کنیم که حلال مشکلات، ذکر و یاد خداوند و کمک گرفتن از اوست. انس گرفتن با خدای مهربان، انس و الفت با غیر او را از یاد می برد. به انسان انرژی می دهد و مانند سدی پولادین، از آبروی ما دفاع خواهد کرد. راستی نماز شب چه می کند!!!

6. فراموشی
اگر احیاناً فکر آن شخص و خاطراتی که با هم داشته اید، آزارتان می دهد و می خواهید باید او را به طور کلی فراموش کنید که خود نیازمند راهکار هایی است که در آینده به آنها خواهیم پرداخت ..


١١:٢٢ - دوشنبه ٣٠ آذر ١٣٩٤    /    عدد : ٤٧٣٦٩٢    /    تعداد نمایش : ٢١٨٦


امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

 

آمار بازدید
 بازدید امروز : 269
 کل بازدید : 1513969