چاپ        ارسال به دوست

گپ و گفت با اقای دکتر میری

از مردی که با کلاس دفاع می شناسیم ایشان را ، در کلاس درسی که شور صحبت هایش انسان را به روز های عاشقانه دفاع می برد ، می گوید از روز هایی که دیدگانمان ندیده اند و گوش هایمان مشتاق شنیدن اند...
 

 

 

 

 

1 )در ابتدا از شما مي خوام آقاي دكتر ميري رو تو چند جمله معرفي كنيد ؟

من دكتر محمد رضا ميري متولد سال 1344 در يك خانواده مذهبي در تهران بدنيا آمدم ، پدرم نظامي بود.دوران كودكي را در تهران زندگي كردم و از اول دبستان با انتقال پدرم از تهران به بيرجند آمديم.

2 )چطور شد كه اين رشته را انتخاب كرديد ؟

طبق معمول انتخاب رشته كردم و اين رشته را قبول شدم.

3 )در دوران دانشجويي چطور دانشجويي بوديد ؟

از نظر تحصيلي دانشجوي موفقي بودم طوري كه معدلم در دوره كارداني و كارشناسي هجده شده بود.و از نظر فعاليت فرهنگي

هم عضو فعال بسيج دانشجويي بودم.

4 )درس دفاع مقدس را پاس كرديد ؟

نه چون زمان ما چنين درسي نبود.

5 )تو خود دفاع مقدس حضور داشتيد ؟

در سال سوم دبيرستان براي اولين بار به جبهه هاي دفاع مقدس اعزام شدم و در عمليات رمضان بعنوان امدادگر شركت كردم و در سال چهارم دبيرستان نيز مجددا به جبهه ها اعزام شدم.پس از اخذ دوره كارداني به خدمت سربازي اعزام شدم و دو سال در بيمارستان صحرايي سوماربعنوان پزشكيار خدمت كردم.

-          تلخ ترين خاطره ي دفاع مقدس تون : در عمليات رمضان در سال 1361 توسط نيروهاي عراقي محاصره شدم و من آن موقع امدادگر بودم و فقط توانستم يك آر پي چي را به خط عقب جبهه منتقل كنم.

-          بزرگترين درسي كه اين واقعه به شما داد : صبر و استقامت در هر زمان وموقعيت بود.

6 )كدوم دوران زندگيتون سكوي پرتابتون بوده ؟

از ابتداي تحصيل در دانشگاه به شغل معلمي علاقه فراوان داشتم و آرزوي من اين بود كه روزي معلم شوم كه به ياري خداوند و توسل به ائمه اين امر محقق شد و اكنون بزرگترين افتخار من از زندگي كسوت معلمي است كه داراي اثرات و بركات زيادي در زندگي اينجانب بوده است و ارتباط من با دانشجويانم نيز بسيار صميمي و دوستانه است.

7 )رابطه نظام بهداشت و نظام پزشكي چگونه است ؟

پزشكي بدون بهداشت معني ندارد.پزشكي قسمتي از Public healthاست و مي تواند در ارتقاء سطح سلامت مردم موثر باشد.

8 )مهم ترين بازيگر زندگي تون چه كسي بوده ؟

علاقه شخصي اينجانب به امام حسين (ع) در دانشكده بهداشت در بين اساتيد و همكاران دانشكده و دانشجويانم زبانزد همه است ، و تاكنون چندين مرتبه به كربلاي معلا و حرم امام حسين (ع) مشرف شده ام و بنظر اينجانب توسل به ائمه مي تواند در پاكسازي روح انسان  و رسيدن به خداوند نقش اساسي داشته و همچنين با عمل به فرامين قرآن و اجرايي كردن دستورات قرآني در زندگي مي توان سبك زندگي اسلامي در زندگي داشت و به آرامش رسيد.

9)جايگاه مسجد در جامعه و دانشگاه چيست ؟

با توجه به اينكه اعتقادات مذهبي در تسكين آلام روحي بسيار موثر است و حضور در اماكن مذهبي مانند مساجد به انسان يك آرامش دروني مي دهد لذا مسجد در دانشگاه مي تواند در جهت كاهش استرس ها و ارتقاء سطح سلامت دانشجويان نقش موثري داشته باشد.

10 )طرحي در جهت چند بعدي كردن مسجد مد نظر داريد ؟

به نظر من مساجد بايد در تمام زمينه هاي فرهنگي،عبادي و حتي تفريحي برنامه هاي متنوعي را براي دانشجويان ارائه نمايند لذا افرادي كه بعنوان كار فرهنگي در مساجد فعاليت مي كنند بايد بتوانند جاذبه هاي مساجد را زياد كرده و در جذب دانشجويان تلاش نمايند.

11 )كنج آروم كتابخونه تون رو ترجيح مي ديد يا گستره پر هياهوي دانشگاه رو ؟

براي رسيدن به سلامت و رسيدن به خود بايد حتما در جامعه بود و اين در سيره معصومين هم آمده است كه رهبانيت (گوشه نشيني) را مزمت كرده اند و من شخصا آدم گوشه گيري نيستم.

12 )كتابي كه بايد مي خونديد ولي هنوز نخونديد ؟

كتاب مفتاح الحياة جواد آملي كه از يكي از دوستان هديه گرفتم و فقط چند برگي از آن را خواندم.

13 )توصيه شما به عنوان يك معلم و پدر به دانشجويان كه آنها را دوستان خود خطاب مي كنيد ؟

توصيه ي من بعنوان يك معلم و پدر به دانشجويان عزيز اين است كه هر روز صبح را با ياد و نام ائمه و امام حسين (ع) شروع كنند . در زندگي هيچگاه توكل به خداوند و توسل به ائمه را از ياد نبرند و هميشه به خاطر داشته باشند كه تحقق اهداف و آرزوهاي انسان فقط با تلاش فردي بدست نمي آيد بلكه همراه با تلاش و كوشش فردي بايد توكل به خداوند و توسل به ائمه را سر لوحه ي كار خود قرار دهند و هميشه تلاش و كوشش را سرمشق زندگي خود قرار دهند زيرا هيچ كاري بدون اراده ي بزرگ ميسر نشده است.

و توصيه بعدي من به دانشجويان عزيزم اين است كه پنج قانون خوشبختي را بخاطر بسپاريد :

1 . قلبتان را از نفرت پاك كنيد.  2. ذهنتان را از نگراني ها دور كنيد.  3 . ساده زندگي كنيد.  4. بخشنده باشيد.  5. كمتر توقع داشته باشيد.

 

لطفا جمله بسازيد :

-          دانشگاه ، خستگي ، انزوا : در دانشگاه با توجه به ارتباط صميمانه با دانشجويان خستگي و انزوا معني ندارد.

-          كابوس ، دكتر ميري ، زندگي : مهم ترين كابوس در زندگي دكتر ميري خبر فوت برادرش بود.

و حرف باقيمانده :

بعنوان يك استاد بهداشت و دوست صميمي دانشجويان ، شادي را براي قلب دانشجويانم آرزومندم چرا كه شاد بودن به كمترين بهانه ، بهترين هديه جسم و جان انسان و كنترل كننده استرس هاي زندگي است و اميدوارم در سال 1392 خداوند به همه ي ما يك قلب سليم عطا نمايد كه بتوانيم سلامتي را كه هديه اي ناب از جانب پروردگار است براي جامعه  و براي خودمان فراهم نموده و در جهت ارتقاي سطح سلامت جامعه تلاش نمائيم.

 

باتشکر - وحیده سلطانزاده


١٧:١٩ - جمعه ٢٦ ارديبهشت ١٣٩٣    /    عدد : ٣٦٧١٣١    /    تعداد نمایش : ٢١٦٠


امتیازدهی
کاربر مهمان
1393/05/02 16:34
2
7
اقای دکتر میری واقعا بیستن
کاربر مهمان
1393/04/30 19:3
1
6
اقای میری واقعا مثل یک پدر با دانشجوها برخورد میکنند من واقعا شیوه ی برخورد با دانشجوی ایشون را تحسین میکنم امیدوارم همیشه سالم و موفق باشند
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

 

آمار بازدید
 بازدید امروز : 304
 کل بازدید : 1514004