چاپ        ارسال به دوست

کتاب معرفی رشته های گروه علوم پزشکی

(راهنمای داوطلبان ورود به دانشگاه) به قلم گروهی از اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران

دانشگاه علوم پزشکی تهران نماد آموزش عالی و قدیمی ترین دانشگاه کشور است و همواره در جنبه های مختلف آموزش و پژوهش در کشور پیشگام بوده است. این دانشگاه که با 1300 عضو هیات علمی در نه دانشکده، بیش از 12 هزار دانشجو را در تمامی گروه های پزشکی آموزش می دهد. رتبه ی  اول کشوری در بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور را دارا می باشد و در سال جاری موفق به کسب رتبه ی زیر 500 در رتبه بندی معتبر QS-THES شده است.

مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی دانشگاه یکی از زیرمجموعه های معاونت آموزشی بوده و برای برنامه ریزی، شکوفایی و ا عتلای آموزش در دانشگاه فعالیت می کند. طیف فعالیت های این مرکز تمام ابعاد گسترده آموزش اعم از اعضای هیات علمی، دانشجویان و محیط آموزش را شامل می شود که می توان آن ها را در زمینه های زیر خلاصه کرد:

1- برنامه ریزی: شامل بازنگری برنامه های درسی دایر در دانشگاه و تدوین برنامه های جدید

2- ارزشیابی: اعم از ارزشیابی کمی و کیفی اعضای هیات علمی و دانشجویان

3- آموزش استاد: برگزاری کارگاه های آموزشی و دوره های آموزشی کوتاه مدت توانمندسازی

4- پژوهش در آموزش: بررسی، حمایت و تصویب طرح های تحقیقاتی در زمینه آموزش

5- آموزش الکترونیکی و از راه دور: شامل طراحی و ارائه برنامه های آموزش الکترونیکی و از راه دور منجر به مدرک، کمک آموزشی و آموزش مداوم

یکی از بخش های مهم مورد توجه این مرکز، دانشجویان به عنوان جمعیت هدف اصلی دانشگاه هستند و بررسی عوامل موثر بر پیشرفت تحصیلی و برنامه ریزی برای ارتقای سطح علمی ایشان از رسالت اصلی این مرکز است. یکی از عوامل تاثیرگذار بر پیشرفت تحصیلی دانشجویان علاقه آن ها به رشته تحصیلی خود است. دانشجویی که در دانشگاه علوم پزشکی تهران تحصیل می کند باید رشته خود را با شناخت قبلی انتخاب کرده باشد تا بتواند انتظارات دانشگاه را در طول دوره تحصیل برآورده سازد. در همین راستا کمک به دانش آموزان داوطلب کنکور سراسری برای انتخاب هوشیارانه رشته تحصیلی در دستورکار مرکز قرار گرفت.

کتاب حاضر که با همکاری جمع کثیری از اعضای هیات علمی محترم دانشگاه نوشته شده است، محصول همین تلاش می باشد و امید است با موفقیت در این امر بتواند نقشی هر چند کوچک در بهبود وضعیت تحصیلی این عزیزان ایفا کند.


٢١:٥٤ - پنج شنبه ١٥ بهمن ١٣٩٤    /    عدد : ٤٨٠٤٩٥    /    تعداد نمایش : ١٦٠٨


امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

 

آمار بازدید
 بازدید امروز : 246
 کل بازدید : 1513946